خانه نوآوری تعلیم‌و‌تربیت یک نهاد غیر‌دولتی و عام‌المنفعه است که به منظور تربیت نیروی انسانی نقش‌آفرین جهت حل مسائل نظام تعلیم‌و‌تربیت با راهکار‌های نوآورانه و فناورانه، توسط موسسه مطالعات راهبردی تعلیم‌و‌تربیت برهان شکل گرفته‌است.

این مرکز نوآوری از آذرماه 1398شروع به کار کرده و در تیر ماه 1400 پس از اخذ موافقت اصولی شتاب‌دهنده، خانه نوآوری تعلیم‌و‌تربیت به عنوان یک مرکز تخصصی این حوزه فعالیت خود را گسترش داده‌است.

((تکانِش)) یا همان رویداد تخصصی ((توسعه کارآفرینی و نوآوری‌های آموزشی))، با اهداف بسترسازی خلق ایده میان علاقه‌مندان به حوزه تعلیم‌و‌تربیت، آشنایی متخصصان تعلیم‌و‌تربیت با مباحث کسب‌و‌کار و فناوری، انتقال تجربیات مربیان در حوزه تعلیم‌و‌تربیت و کسب‌و‌کار به صاحبان ایده، حمایت از ایده های منتخب در جهت تیم‌سازی، رشد و ایجاد و توسعه‌ی کسب‌و‌کار و حل مسئله‌محور چالش‌های این حوزه برگزار می‌شود.

همه افرادی که دغدغه بهبود فضای تعلیم و تربیت کشور را دارند. به‌خصوص افراد یا تیم‌هایی که برای حل یک مشکل در فضای تعلیم و تربیت نیاز به کمک داشته یا ایده‌ای برای شکوفایی یک فرصت تعلیم و تربیتی در ذهن می‌پرورانند. از جمله:

  • معلمان، مدیران و کادر مدارس
  • دانشجویان دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی
  • دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم تربیتی
  • طلاب و دانشجویان دغدغه‌مند حوزه تعلیم و تربیت
  • مربیان مساجد و کانون‌های دانش‌آموزی
  • افراد و گروه‌های علاقه‌مند حوزه تعلیم و تربیت و کسب‌وکارهای آموزشی

دغدغه‌مندی نسبت به فضای تعلیم و تربیت تنها پیش‌نیاز برای شرکت در این رویداد است. اگر دغدغه یک یا چند مسئله مهم حوزه تعلیم و تربیت را در سر دارید و تلاش می‌کنید راهکاری برای آن بیابید رویداد تکانش برای شما مفید خواهد بود. 

خیر. در صورت سکونت در سایر استان‌ها و عدم امکان برای استقرار در شهر تهران، پس از برگزیده شدن در رویداد، از خدمات خانه نوآوری تعلیم و تربیت به صورت مجازی بهره خواهید برد.

اگر مسئله‌ای با موضوع تعلیم‌وتربیت شناسایی کرده‌اید و ایدها‌ی جرایی‌شدن آن را، پیاده‌سازی کرده‌اید؛ می‌توانید به سایت خانه نوآوری تعلیم‌وتربیت به آدرس: www.eduhouse.ir مراجعه کرده و در قسمت  شروع همکاری اطلاعات خود را  ثبت کنید تا برای دریافت مشورت و حمایت‌ها با شما تماس گرفته شود. 

اما اگر ایده شما هنوز در مراحل اولیه است و نیاز به یادگیری و مشورت دارد،رویداد تکانش با آموزش‌ها و رهیاری‌هایی همراه خواهد بود که می‌تواند به رشد ایده شما کمک بسزایی کند.

ثبت‌نام هم به صورت انفرادی و هم به صورت تیمی امکان‌پذیر است اما حضور تیمی در رویداد به عنوان یک مزیت در ملاک‌های داوری انتهای رویداد خواهد بود.

از افراد صاحب تجربه در حوزه تعلیم و تربیت و سایر متخصصان و مشاوران در حوزه تعلیم و تربیت خواهند بود. 

از طریق آدرس @eduhouse_ir در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، بله و تلگرام.